Profil

1993 yılında Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar tarafından kurulan Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık, mimarlık, kurumsal kimlik ve kentsel tasarım alanlarında projeler geliştirmekte, uygulama ve kontrol yapmaktadır.
Her projeyi kendi bağlamı içinde ele alan ve o bağlama değer katacak yenilikçi mimari çözümlemeler getiren firma, yurtdışı ve yurtiçinde çeşitli tür ve ölçeklerde projeler gerçekleştirmektedir.

Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık, katıldığı yarışmalar ve gerçekleştirdiği projeler ile birçok ödül kazanmıştır. Bunların arasında; Tuzambarı – Medina Turgul DDB projesiyle 2010 Dünya Mimarlık Festivali ( WAF World Architecture Festival ) Yeni&Eski Bina kategorisinde birincilik ödülü, Turkcell Teknoloji Ar-Ge Binası ile Ulusal Mimarlık Ödülleri-Yapı Dalı Başarı Ödülü(2010), Tuzambarı – Medina Turgul DDB ile Ulusal Mimarlık Ödülleri-Yapı Dalı Koruma&Yaşatma Ödülü(2010),Tarsus Sev İlköğretim Kampüsü projesiyle, açılan davetli yarışmada 1.lik ödülü ve aynı projeyle Ulusal Mimarlık Ödülleri-Proje Dalı Başarı ödülü(2010), Berlin T.C. Büyükelçiliği Uluslararası Yarışması’nda 4.lük ödülü (2007), AMV Genç Mimar Ödülü (2004), Harp Akademileri Kapalı Yüzme Havuzu ile Ulusal Mimarlık Ödülleri Yapı Dalı Başarı Ödülü (2000),Tuncel Evi ile Ulusal Mimarlık Ödülleri Koruma Dalı Başarı Ödülü(1996), Ulusal Mimarlık Ödülleri Grafik Sunuş Başarı Ödülü(1992) bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra, Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde konuk öğretim üyeliği yapmış olup, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde proje atölyesi yürütmektedirler.

ÖDÜLLER

2016
TAC-SEV Yeni Kampüs
15. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı, Başarı Ödülü

2015
New Power Station
Iconic Awards Birincilik Ödülü

2014
Gaziantep Primemall Alışveriş Merkezi
Sign of the City Awards “En iyi AVM – Tamamlanmış Projeler”

2012
Turkcell AR-GE Binası
Türkiye Hazır Beton Birliği Mimarlık Ödülleri, Eşdeğer Ödül

Pendorya Alışveriş Merkezi
Türkiye Hazır Beton Birliği Mimarlık Ödülleri, Teşvik Ödülü

2011
İTÜ KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri, Gazimağusa Yerleşkesi
Davetli Mimari Proje Yarışması Birincilik Ödülü

2010
Tuzambarı Medina Turgul DDB
Dünya Mimarlık Festivali (WAF) “Yeni ve Eski” kategorisi, Birincilik Ödülü

Tuzambarı Medina Turgul DDB
12. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Yapı Dalı, Koruma-Yaşatma” Başarı Ödülü


2010
Turkcell AR-GE Binası
12. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Yapı Dalı” Başarı Ödülü

TAC – SEV Yeni Kampüsü
12. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Proje Dalı” Başarı Ödülü

2007
TC Berlin Büyükelçiliği Kançılarya Binası Uluslararası Mimari Proje Yarışması, 4. Ödül

2004
Arkitera Genç Mimar Ödülü

2000
Harp Akademileri Yüzme Havuzu
7. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Yapı Dalı” Başarı Ödülü

1996
Tuncel Evi
5. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Yapı Dalı- Koruma Sanatı” Başarı Ödülü

1992
‘Zeyrek Üzerine Bir Deneme’
3. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri “Grafik Sunuş Dalı” Başarı Ödülü





ÖDÜLE ADAY GÖSTERİLEN PROJELER

2016
New Power Station
Ağa Han Mimarlık Ödülleri

New Power Station
15. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı Kategorisi

2015
New Power Station
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Kültür Yapıları Kategorisi

Studio Santral
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Konut Yapıları Kategorisi

Beyoğlu Belediyesi
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Yeni-Eski Kategorisi

TAC-SEV Yeni Kampüs
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Eğitim Yapıları Kategorisi

2014
Gaziantep Prime Mall Alışveriş Merkezi
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Alışveriş Kategorisi

2012
Koç Lisesi Yüzme Havuzu
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Gelecek Projeler: Yarışma Projeleri Kategorisi

Doğa Dragos Rezidans
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Gelecek Projeler: Konut Kategorisi

2010
TAC-SEV Yeni Kampüs
Dünya Mimarlık Festivali (WAF), Gelecek Projeler: Eğitim Yapıları Kategorisi

Pendorya Alışveriş Merkezi
12. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı Kategorisi

İş Bankası Servis Binası
12. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Proje Kategorisi

2008
Ö Evi
11. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı Kategorisi

2004
Burç Plajı
9. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, Yapı Dalı/ Koruma-Yaşatma Kategorisi

Takım

keremerginoğlu-cv-4

Kerem Erginoğlu

Yüksek Mimar – Partner
1996 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
1990 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

team2

hasan çalışlar

Yüksek Mimar – Partner
1999 – Yıldız Teknik Üniversitesi
1992 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

team3

fatih kariptaş

Mimarlık Bölüm Yöneticisi
2010 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
1998 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
team4

romain cadoux

Mimar
2000 – Ecole Superieure des Arts et Industries de Strasbourg (ENSAİS)
team3

barış yüksel

Mimar
2002 – İstanbul Teknik Üniversitesi
team1

Sezen bilge

Mimar
2006 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

team1

arın tanrıkulu

Mimar
2006 – İstanbul Teknik Üniversitesi
team1

emre cestel

Yüksek Mimar
2008 – İstanbul Teknik Üniversitesi
2004 – İstanbul Teknik Üniversitesi
team3

natali nıvart koçyan

Yüksek Mimar
2013 – Yıldız Teknik Üniversitesi
2008 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
team4

yasemin hacıkura

Yüksek Mimar
2010 – İstanbul Teknik Üniversitesi
2007 – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
ozge_1

özge üstündağ

Mimar
2014 – Yıldız Teknik Üniversitesi
team1

duygu uzunalı

Mimar
2014 – İstanbul Teknik Üniversitesi
team4

quentin gaucher

Yüksek Mimar
2012 – Ecole Nationale Supérieure d’Architecture de Paris La Villette (ENSAPLV)
2009 – Ecole Nationale Supérieure d’Architecture de Lyon (ENSAL)
team1

umut atlı

Mimar
2015 – İstanbul Teknik Üniversitesi
gizem_web

Gizem Şahin

Yüksek Mimar
2018 – İstanbul Teknik Üniversitesi
2015 – İstanbul Teknik Üniversitesi
aslı_1

Aslı Germirli

Mimar
2016 – Syracuse University
hilal_1

Hilal Kurt

Mimar
2016 – İstanbul Teknik Üniversitesi
elif_1

Elif Özüçağlıyan

Mimar
2016 – İstanbul Bilgi Üniversitesi
dilara_2

Dilara Demiralp

Mimar
2015 – Yıldız Teknik Üniversitesi
batu_web

Batu Berk Bahçeci

Mimar
2016 – İstanbul Bilgi Üniversitesi
seda_web

Seda Duran

Mimar
2017 – İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
zeynep_web

Zeynep Sümbül Enhoş

Yüksek Mimar
2014 – İstanbul Teknik Üniversitesi
2012 – İstanbul Teknik Üniversitesi
kubra_1

Ayşe Kübra Göç

Mimar
2017 – Yıldız Teknik Üniversitesi
idil_web

İdil Yücel İnal

Yüksek Mimar – Londra Temsilcisi
2017 – Bartlett School of Architecture
2012 – İstanbul Teknik Üniversitesi
kadir

Kadir Tuc

Maket Modelleme
team2

Şahin sarak

Şantiye Şefi
team3

tülay tüzün

Muhasebeci
team4

dilara akıncı

Yönetici Asistanı